LAP TETEJÉRE
"....Az Avashegyen láthatók lépcsőzetesen egymásfölé emelkedő sorban Miskolcz szőlőbirtokosainak jól berendezett, s épített pinczéi, melyek legtöbbjei a régi időben telve valának a legjobb minőségű borokkal" - írja 1887-ben Podmaniczky Frigyes, majd a következőképpen folytatja:
e-mail: avasiborut@gmail.hu
Tasnádi György tagtársunk küldte, ill. hívta fel a figyelmet arra hogy
Bihari Sándor (Kisgyőr, 1932. augusztus 17. – 2011. január 27.) magyar költő is az Avas lábánál élt és dolgozott.
A KLTE magyar szakán 1955-ben végzett. A miskolci TIT-nél, majd a Városi Könyvtárban dolgozott, 1956 után elítélték, internálták.
1964-1975 között a Magyar Televízió szerkesztője, portréfilmeket készített Nagy Lászlóról, Juhász Ferencről Déry Tiborról. 1976-1991 között az Új Írás versrovatának vezetője. 1966-ban József Attila-díjat, 1994-ben Salvatore Quasimodo-, 1995-ben Szabó Lőrinc-díjat kapott. 1996-ban a Tekintet c. folyóirat díjazta.
Részlet az "Avasi Műhely" c. írásából: (Egymást diktáló versek c. kötetéből)
Régi újságokból olvasom még régebbi hírként, hogy az Avason az ember sok ezeréves, jégkorszaki műhelyére bukkantak. Döbbenettel és örömmel tölt el a régi hír,mert kicsi mosollyal a szívem körül, emlékszem, hogy az én „költői műhelyem” is az Avas alól eredeztethető, a Papszer utcából egy cselédszobából, ahol diákkori első verseimet próbálgattam és vittem tanáraimnak a gimnáziumba. Arra mindenképpen büszke vagyok, hogy emberi ilyen vagy olyan műhelyeket mindig nagyon közel éreztem magamhoz, az egész életemhez és most játékosan arra gondolok, hogy talán a hely szelleme már indulásomkor velem lehetett. És nincsen más kérésem az élettől most sem, mint hogy így legyen.